האם לישון עם מאוורר או עם מזגן?


שתף מאמר:

מאוורר תעשייתי לאולמות

אנשים רבים אשר ישנים עם מזגנים או מאווררים מדווחים שמדי פעם הם קמים עם הרגשה של צוואר תפוס או חלקים אחרים בגוף שתפוסים וכואבים. מצד אחד האנשים מעוניינים להפסיק לישון עם אמצעי קירור אלו מפני שמדובר בדרך לא נעימה להתחיל את היום אך מצד שני, מכיוון שבישראל מזג האוויר חם מאוד, קשה לוותר על האפשרות לישון עם מאוורר או מזגן. אז מה ההבדלים בין מאוורר למזגן ועם מה עדיף לישון?

מה גורם להתכווצות השרירים?

בימים החמים של הקיץ, הנקבוביות שבעור גופנו נפתחות על מנת לאפשר לזיעה לצאת ולקרר את גופנו אך לא פעולה זו איננה חד כיוונית. למעשה, בעת שזה קורה ואנחנו מגיעים חזרה לחדרים המקוררים, הגוף שלנו הינו בעל יכולת ספיגה מרבית לקור. זוהי אחת הסיבות שצצים הכאבים וכמו כן ההבדלים בין הטמפרטורות לא תמיד מטיבות עם גוף האדם שלא תמיד מעדיף שינויים קיצוניים בטווחי זמן כה קצרים. יחד עם זאת, יש מעט הבדלים בין שינה עם מזגן לבין שינה עם מאוורר, אז מה עדיף, מאוורר או מזגן?

אז מה עדיף?

ראשית יש לציין שישנם בתים רבים בישראל אשר מחזיקים במזגן ובמאוורר באותו החדר. הסיבה לכך הינה שאמנם שניהם עומדים גם על פעולת קירור, אך האלמנטים שלהם שונים. כך לדוגמא המאוורר מבצע את עבודתו כהלכה גם כאשר החלונות פתוחים ואילו בעזרת המזגן ניתן לשלוט בטמפרטורה בצורה מרבית. במידה והנכם כבר בעלי מזגן וסובלים מהשינה, ייתכן ולאחר שתבדקו שינה עם מאוורר תיווכחו שדווקא לשעות הלילה מכשיר זה מתאים לכם יותר. כמו כן במידה ואתם מעוניינים בקירור החדר באופן עקבי אל מעלות מדויקות, התקנת מזגן הינה הפתרון האידיאלי עבורכם. 

לכל אחד מפתרונות הקירור יתרונות משלו

במידה והנכם בוחרים בשינה עם מאוורר, מומלץ להשתמש בו בעיקר על מנת לצנן את החדר כך שנוכל להרגיש משבי רוח נעימים ולהימנע מאוורור ישיר של אחד מאברי גופנו. במידה והמאוורר מכוון הישר אל אחת הרגליים לדוגמא, יש סיכוי גדול יותר שרגל זו תרגיש תפוסה בבוקר אך במידה והנכם מעוניינים רק לצנן את החדר, התקנת מאוורר הינה פתרון מעולה.

במידה והנכם מעוניינים בשינה עם מזגן עילי לדוגמא, מומלץ לכם לבדוק כיצד הגוף שלכם מגיב לאחר שינה בטמפרטורות שונות. ישנם אנשים רבים אשר מעוניינים לישון עם מזגן המכוון על פחות מ-16 מעלות אך בימי הקיץ החמים של ישראל, מדובר בהפרש מעלות קיצוני בהחלט. אם אתם מעוניינים בהתקנת מזגן, אין הדבר בהכרח מצביע על כך שתסבלו מכאבים כמו גם עם המאוורר, הכל תלוי שימוש נכון וכמו כן גם מאפיינים שונים של בני אדם. ישנם אנשים המדווחים על התכווצות באופן קבוע וישנם כאלו שאינם מדווחים כלל.

.
דילוג לתוכן