על הקשר בין העלאת תפוקת עבודה וחיסכון בצריכת אנרגיה


שתף מאמר:

מאווררים תעשייתים למוסך

רבים מאתנו פוגשים בהם פעם בשנה ולעיתים אף יותר- המוסכים.

מגוון כלי הרכב המצויים בשוק והתחרות העזה בין יבואניות הרכב מחייבות את בעלי המוסכים לדאוג שהעובדים שלהם יהיו מקצועיים  ברמה הטכנית אבל גם שירותיים ומסבירי פנים ללקוחות.

עבודה במוסכים  כרוכה בהפעלה של ציוד מכאני ואחר המייצר חום, לחות, אבק ופיח מה שמקשה מאוד על התפקוד של העובדים בעיקר בשעות החמות של היום.

עובד שנמצא בסביבת עבודה נוחה ונעימה – הוא עובד יעיל יותר ותפוקת העבודה שלו עולה.

על מנת להגדיר מה זו סביבת עבודה נוחה, נקבע תקן  בינלאומי: תקן ASHRE

התקן קובע שתחושת נוחות מושפעת מ-2 פרמטרים עיקריים:  פרמטרים אישיים כמו מטבוליזים ולבוש ופרמטרים סביבתיים: כמו לחות, טמפרטורה קרינת על המבנה וזרימת אוויר.

ע"פ התקן ניתן לשפר נוחות של אנשים ע"י: בידוד מבנה מקרינה, לחות, טמפרטורה וזרימת אוויר.

החידוש הגדול הוא שעל ידי זרימת אוויר משמעותית במבנה ניתן לגרום לאנשים להרגיש טוב יותר וזה בדיוק מה שעשו במרכז השירות של סמל"ת:

במקום היו הרבה מאוד מאווררי עמוד, שיצרו רוח על העובד אליו הוא מכוון בלבד, קשה היה לדבר בסביבת המאוורר בגלל הרעש שהוא מייצר והפעלתם הייתה כרוכה בהוצאה גדולה .

במטרה להגביר את שביעות רצון העובדים במקום ולייצר תחושת נוחות הותקן במקום מאוורר POWERFULL X.03  של BIGASSFANS שהחליף כ- 10 מאווררי עמוד שהיו במקום.

הרוח העדינה שמייצר המאוורר גורמת לנידוף הזיעה מגוף האדם וכך נוצרת תחושה קרירה יותר ונעימה יותר.

בשיטה זו ניתן ליצור תחושת קירור של עד 10 מעלות- פחות.

המאוורר בקוטר של 7.3 מטר שקט להפליא ומכסה שטח של עד 2,500 מ"ר.

רונן לוי, מנהל המוסך המרכזי של סובארו מדווח שמאז ההתקנה של המאוורר התעשייתי העובדים מרגישים טוב יותר ותפוקת העבודה שלהם עלתה וכמובן, צריכת החשמל במוסך ירדה משמעותית. ככה שכולם מרוויחים.

חזרה לבלוג
.
דילוג לתוכן