מערכות אוורור לתעשייה


שתף מאמר:

מאוורר אנכי בלאק ג'ק

כל עסק חייב להבטיח לעובדיו את תנאי העבודה הטובים ביותר לאורך כל שעות היום. הדבר חשוב במיוחד למפעלים ולעסקים שפועלים בסביבה המסוכנת לבריאות העובדים. בעת תהליכי ייצור של מוצרים רבים בתחום  הרפואה,  הכימיקלים, הדשנים והאחרים נפלטים לאוויר גזים רעילים ועוד. במפעלים לעיבוד אבן נפלט אבק. במכוני תערובת, נפלטים חלקיקי מזהמים שונים, וכן הלאה. האוויר בתוך אולם  הייצור חייב להיות נקי, בראש וראשונה, לטובת בריאות העובדים אבל גם לאורחים, למבקרים ולכל מי  שמגיע אליו. מערכות אוורור שונות ומתקדמות מספקות פתרונות שונים המותאמים לצרכי המפעל.

שמירה על בריאות העובדים  הכרחית מכורח החוק, וכל עסק חייב לעמוד בתקני עבודה ידועים, וכן בתקנים של המשרד לשמירה על איכות  הסביבה. עובדים שייהנו מאוויר נקי בעזרת מאוורר תעשייתי ייעדרו פחות בגלל מחלות. פריון העבודה שלהם יגבר והם יידעו להעריך את הנהלת המפעל הדואגת לצרכיהם. כל אלו תורמים לפריון העבודה אבל גם חוסכים כסף. היעדרות של עובדים בגלל בעיות נשימה עלולות לפגוע בתהליכי הייצור, פגיעה בזמני האספקה ללקוח עלולים לשבש את פעילות העסק. מעבר לכך, לכל עסק יש הוצאות בגין תשלום ימי מחלה, תשלום חלקי על היעדרות עקב תאונות עבודה, וכן תשלומי השתתפות עצמית לחברות ביטוח במקרים של תביעות בגין פגיעות בעבודה.

תאונות עבודה שנגרמות כתוצאה מזיהום

אבק וזיהומים אחרים יכולים להוביל לתאונות עבודה אחרות שאינן קשורות ישירות באוויר המזוהם עצמו. ראיה לקויה עקב אבק שנוצר סביב שולחן עבודה במלטשת יהלומים, או אבק במכון תערובת יכולים לגרום לחבלה של עובדים כתוצאה מראייה לקויה. דוגמא נוספת היא החלקה על רצפה משומנת  במעבדות שהאוויר בהם רווי חלקיקי שמן ועוד. בין המערכות הנותנות פיתרון ניתן למנות: מערכות יניקה וסינון אבק, סקרברים לסינון גזים, כימיקלים וריחות, מסנני פחם ואחרים, מחמצנים, מפוחים, תאי יניקה, מערכות שאיבת אבק מרכזיות קבועות וניידות ועוד. מערכות מיזוג אוויר תורמות אף הן לאיכות העבודה במשרדים. מפוחים לפינוי עשן ולאוורור בחניוני בניין עסקים נחוצים לשם שמירה על בריאות  העובדים בשוטף ובוודאי בעת שריפות. בעת שריפות נדרש פינוי עשן  מהיר כדי למנוע חנק של אנשים וכדי לאפשר ללוחמי האש לראות היטב ולפעול ביעילות. כך יוצא שמערכות אלו לא רק שמסייעות לבריאות, אלא יכולות למנוע  נזקים בלתי  הפיכים לאנשים ואף להציל חיים.

חוק לשמירה על אוויר נקי

המשרד לשמירה על איכות הסביבה פועל בצורה נחרצת, בין  היתר, לשמירה על  האוויר הנקי. מפעלים מזהמים עלולים להיקנס, ובמקרים חמורים, אף לקבל צווי סגירה לתקופות שונות עד אשר המפגע שהם מייצרים יסולק. כך, פתרונות שונים לניקוי האוויר ולסינונו עשויים לחסוך כספים מיותרים. המודעות לשמירה על איכות הסביבה ועל זכויות העובדים תורמת לכך שהציבור יעריך מפעלים השומרים עליה, ירצה יותר לרכוש ממוצריהם ולקבל שירותים מהם. בסופו של דבר, מפגע וזיהום משפיעים על  הסביבה הקרובה והרחוקה של כל אחד ואחד.

.
דילוג לתוכן