פתרונות לקירור הגינה והמרפסת בקיץ


שתף מאמר:

מאווררים תעשייתים לגינות ביתיות

הקיץ בישראל הוא חם במיוחד וגם בחורף ובאביב לא חסרים ימי שרב, כך שבעלי עסקים רבים וגם בעלי בתים פרטיים עם גינות גדולות צריכים למצוא פתרונות קירור והצללה גם לבחוץ.

פרגולות וסוככים רגילים יכולים להוות פתרון לא רע בכלל, אבל יש להם כמה חסרונות: לסוככים יש בדרך כלל שטח כיסוי קטן יחסית מכיוון שהם מכילים גם זרועות לפתיחה או סגירה. לפרגולות יש אמנם שטח כיסוי הרבה יותר גדול, אבל הן כבדות ודורשות טיפול מדי תקופה על מנת לשמור על החוזק שלהן ומראה אלגנטי.

אחד המוצרים שנועדו לפצות על החסרונות האלו הן פרגולות האלומיניום (או פרגולות חשמליות) שהן שילוב בין סוכך לבין פרגולה: מצד אחד יש להן את שטח הכיסוי הנרחב של פרגולה והחוזק שלה, אך מצד שני, הן מסוגלות להיפתח ולהיסגר כמו הסוככים המשוכללים ביותר (בלי הגבלה של זווית מסוימת).

יש פרגולות אלומיניום צמודות לקיר ויש כאלו שהן עצמאיות לחלוטין ולכן אפשר להשתמש בהן גם במרפסות גדולות או מתקנים מרוחקים. עוד יתרון מתבטא ביכולת לחבר כמה פרגולות יחדיו, כך שאפשר להשתמש בהן אפילו בשטחים גדולים מאוד כמו אלו של אולמות אירועים או בריכות.

מבחינת תחזוקה, כל מה שצריך לעשות זה לשטוף את האבק שהצטבר בחלק העליון של הסוכך מדי תקופה (המנגנון החשמלי נמצא בפנים ולכן אין סכנה להתחשמלות או לפגיעה בו). האלומיניום עצמו הוא חומר קל שלא מחליד ולא צובר לכלוך קשה.

פתרון משולב עם מאוורר

בעוד פרגולות האלומיניום מסוגלת לספק הצללה מצוינת, אפשר לשפר את זרימת האוויר אפילו עוד יותר באמצעות מאורר גדול המיועד לעסקים כמו בתי מלון או מסעדות, כאשר המאוורר נמצא בקיר צמוד ולכן לא מפריע לפתיחה ולסגירה של הפרגולה.

בנוסף לכך, עם המאווררים של היום ממש לא צריך להתפשר על העיצוב. למשל, אפשר להתאים את צבע המאוורר לצבע הפרגולה בעזרת בחירה בטקסטורות או דוגמאות דומות.

אפשרות אחרת למי שלא יכול להתקין את המאוורר על הקיר היא להשתמש במאורר אנכי גדול כמו למשל דגם הבלק ג'יק שאפשר לנייד אותו בקלות ממקום למקום בעזרת ידיות אחיזה או גלגלים.

.
דילוג לתוכן